Czy masz ukończone 18 lat?

 

O kogucie

Symbolika koguta

Dlaczego właśnie kogut? To symbol dobrego piwa. Już w średniowieczu piotrkowscy piwowarzy umieszczali na swych drzwiach wizerunek koguta, by przybysze wiedzieli, że właśnie u nich skosztują pysznego, złocistego trunku.

U Corneliusa kogut pojawił się najpierw na beczce piwa, a od 2010 roku na stałe został częścią oprawy graficznej butelek, prezentując się w różnych wariantach.

Piotrków Trybunalski - miasto piwowarów

W tym mieście nie mogło zabraknąć dobrego piwa. Regularne zjazdy rycerstwa, szlachty i duchowieństwa. Hołdy lenne Krzyżaków, sejmy i sejmiki szlacheckie i obrady Trybunału Koronnego. Takie wydarzenia zobowiązują. Dlatego piwo warzono w Piotrkowie już od założenia miasta w wieku XIV, a wkrótce o przywilej piwowarski zadbał sam król Władysław Jagiełło.

Browar – z pasją od 1927

Browar z Piotrkowa Trybunalskiego mocno identyfikuje się z dawnym piotrkowskim browarnictwem. Piwa warzone są tu tak jak kiedyś, w oparciu o historyczne, sprawdzone przez wieki receptury.

Historia browaru rozpoczęła się w 1928 roku od rozlewni piwa. Po wojnie rozlewano tu marki największych krajowych browarów. Lata 80-te to duży rozwój rozlewni. 1999 rok to początek samodzielnej produkcji piwa i budowa nowoczesnego browaru. W 2007 roku - powstaje tu pierwsze piwo Cornelius — Weizen Bier.

Twórcy Corneliusa systematycznie umacniają ogólnopolską obecność marki. Troskliwie dbają o wysoką jakość piwa i pieczołowicie dopracowują procedury i procesy jego warzenia. Tak by Corneliusem mogli się cieszyć zarówno miłośnicy piw rzemieślniczych, jak i wielbiciele orzeźwiających, owocowych smaków.

kontakt z nami